Flash player yükleme sorunu(www.adobe.com/go/tn_19166). TAM ÇÖZÜMÜ

Flash player yükleme sorunu(www.adobe.com/go/tn_19166). TAM ÇÖZÜMÜ 

Merhaba internet explorerda flash animasyonları göremiyor ve flash player yüklemenize rağmen dosyaları göremiyor veya flash player�ı yüklemeye çalışırken flash playerı yükleme hatası veren www.adobe.com/go/tn_19166 sayfasını ziyaret etmenizi sağlayan bir hata alıyorsanız aşağıdaki işlemeleri gerçekleştirerek flash playeri sorunsuz yükleyebilirsiniz.
Arkadaşlar benim bilgisayarda flash animasyonları göremiyordum flash playeri yükleyemiyordum ne yaptıysam olmamıştı. Fakat azmettim sorunu çözdüm. Bu çok önemli bilgi hiçbir yerde Türkçe yok. Onun için sizlerle paylaşmak istedim. 


Flash player yükleyemiyor ve www.adobe.com/go/tn_19166 gitmenizi söyleyen ingilizce bir hata mesajı alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapınız.
1-Aşağıdaki adreste bulunan unistal_flash_player.exe dosyasını indirip çalıştırarak mevcut flash plyer dosyalarını kaldırınız.Bu işlemden sonra bilgisayarınızı tekrar başlatmanızı tavsiye ederim.
http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=tn_14157&sliceId=2
2-Aşağıdaki adresten SubInACL isimli dosyayı indirip kurunuz.SunInACL dosyası kendini C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools\. Klasörüne kopyalayacaktır.(Windowsunuz D:�ye kurulmuş ise D:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools)
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=e8ba3e56-d8fe-4a91-93cf-ed6985e3927b&displaylang=en
3-Aşağıdaki adreste bulunan Reset_minimal.zip dosyasını indirip açarak, SubInACL�yi kurduğunuz C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools klasörüne kopyalayınız.
http://www.adobe.com/support/flashplayer/ts/documents/fb1634cb/reset_minimal.zip
4- reset_minimal.cmd. dosyasını çift tıklatarak çalıştırınız. Bu dosya registerdaki hatalı flash player ayarlarını temizler.
5-Sistemi tekrar başlatın(aslında buna gerek yok ama sistemi yeniden başlatmak her zaman iyidir). Ve geldi son aşamaya http://kb.adobe.com/go/getflashplayer adresinden flash playeri sorunsuzca yükleyin.
6-Eğer flash player herhangi bir Acitve-x sorunundan dolayı yüklenmezse aşağıdaki adresteki zipli dosyayı indirip açtıktan sonra. Açtığınız dosyayı çift tıklatarak flash playeri kurabilirsiniz.
http://www.adobe.com/support/flashplayer/ts/documents/tn_19166/Install_Flash_Player_9_ActiveX.zip


Not:alıntıdır.
Güncelliği konusunda yorumlara ekleme yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...